خرید چیلر فلادد (فلودد) گزینه‌ای اقتصادی و روزآمد

خرید چیلر فلادد (فلودد) گزینه‌ای اقتصادی و روزآمد

خرید چیلر فلادد (فلودد)
تعداد نظرات :0
آنچه در این مقاله میخوانید ..

خرید چیلر فلادد (فلودد) گزینه‌ای اقتصادی و روزآمد

خرید چیلر فلادد (فلودد)، پرسشی است که ذهن مهندسان و سازندگانی که در جست‌وجوی سیستم سرمایش مرکزی به روز اما مقرون به‌صرفه‌اند را به خود مشغول کرده است، این دسته از سازندگان با این تردید مواجهند که احتمالا باید برای انتخاب چیلر فلادد (فلودد) در مقایسه با خرید چیلرهای دیگر هزینه‌ی بیش‌تری پرداخت خواهند کرد.

قیمت چیلر تراکمی یکی از ردیف‌های قابل توجه در بودجه ساختمان‌سازی را به خود اختصاص می‌دهد، فرقی هم نمی‌کند در جست‌وجوی قیمت چیلر آپارتمانی یا به دنبال تهیه‌ی چیلر صنعتی‌ باشیم، در هر صورت انتخاب چیلر یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که در زمینه‌ی تجهیز تأسیسات مکانیکی ساختمان اتخاذ می‌شود.

چیلر فلادد (فلودد) مقرون به صرفه یا گران

به منظور کسب دانش کافی برای مقایسه‌ی گزینه‌های مختلف در لیست قیمت چیلر و انتخاب بهترین گزینه در میان چیلرهای تراکمی بهتر است هزینه‌های مرتبط با قیمت چیلر فلادد (فلودد) از زوایای مختلف بررسی شود. در مقاله چیلر فلادد راتا محصول جدید شرکت مبنا به تفصیل درباره‌ی مشخصات فنی چیلرهای فلادد (فلودد) و ویژگی‌های اواپراتورهای این دستگاه‌ها صحبت کردیم. برای آگاهی از مشخصات و مزایای فنی چیلر فلادد (فلودد) پیشنهاد می‌کنیم، مقاله چیلر فلادد راتا محصول جدید شرکت مبنا مطالعه کنید.

چیلر فلادد یا Direct 

خرید چیلر فلادد (فلودد) گزینه‌ای اقتصادی و روزآمد

مجموعه‌ای از ویژگی‌های فنی وجود دارند که چیلر فلادد را در بلند مدت در مقایسه با چیلر Direct مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

به طور خلاصه باید اشاره کرد که طراحی اواپراتور چیلر فلادد (فلودد) با  طراحی اواپراتور در چیلرهای خشک یا مستقیم، فرق می‌کند. سیال مبرد در چیلر فلادد بر خلاف اواپراتور چیلرهای Direct از داخل کویل‌ها یا لوله‌های اواپراتور پوسته لوله عبور نمی‌کند و این خود لوله‌ها یا کویل‌های اواپراتور فلادد (فلودد) هستند که از میان سیال مبرد عبور داده می‌شوند.

شاید روی کاغذ به دلیل فناوری جدیدتر و پیچیده‌تر قیمت چیلر فلادد از قیمت چیلر Direct بیشتر به نظر برسد، اما باید توجه داشت که مجموعه‌ای از ویژگی‌های فنی وجود دارند که خرید چیلر فلادد را در بلند مدت در مقایسه با خرید چیلر Direct مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

مزایای چیلر فلادد (فلودد)

برخی از این ویژگی‌های فنی که به صورت مستقیم انتخاب چیلر فلادد را در مقایسه با مدل دیگر مقرون به صرفه‌تر می‌کند، عبارت‌اند از:

چیلر فلادد (فلودد) و تبادل حرارت بیشتر

خرید چیلر فلادد (فلودد) گزینه‌ای اقتصادی و روزآمد

چیلر فلادد به دلیل نوع طراحی و ساخت، از راندمان به مراتب بالاتری در مقایسه با چیلرهای خشک یا Direct برخوردار است.

اواپراتور چیلر از طریق تبخیر مایع مبرد، عمل تبادل حرارت را میسر می‌کند. این نکته به این معناست که هر چه مساحت بیشتری از سطح کویل‌ها یا لوله‌های اواپراتور با مایع مبرد در ارتباط باشند، تبادل حرارت با کیفیت بالاتری انجام می‌شود و بالطبع راندمان چیلر هم بالاتر می‌رود.

روشن است با خرید چیلر فلادد، به اواپراتوری دسترسی خواهیم داشت که بیشترین امکان را برای برقراری تماس میان سطح جانبی کویل یا لوله‌ها را فراهم می‌کند و تقریبا به دلیل بی‌نیازی از فرآیند سوپرهیت برای جلوگیری از ورود مایع مبرد به کمپرسور، بخش بسیار اندکی از تبادل حرارتی صرف سوپرهیت خواهد شد و تقریبا از تمام انرژی سیال مبرد برای تبادل حرارت استفاده می‌شود.

پس در گام اول باید توجه داشت که چیلر فلادد به دلیل نوع طراحی و ساخت، از راندمان به مراتب بالاتری در مقایسه با چیلرهای خشک یا Direct برخوردار است.

چیلر فلادد (فلودد)، کمپرسور کوچک‌تر و فضای کم‌تر

راندمان بالاتر چیلرهای فلادد به این معناست که در این قسم از چیلرهای تراکمی در مقایسه با چیلرهای تراکمی معمولی، با استفاده از کمپرسوری کوچک‌تر امکان دسترسی به ظرفیت برودتی مورد نظر وجود خواهد داشت. از آنجا که کمپرسور چیلر به نوعی قلب چیلر محسوب می‌شود، یکی از عوامل افزایش ابعاد یا تعداد چیلرها به ظرفیت کمپرسورهای به کار رفته در چیلر باز می‌گردد.

بنابراین انتخاب چیلر فلادد راهکاری حیاتی برای آن دسته از پروژه‌های ساختمانی است که نیازمند ظرفیت‌های برودتی بالا در چیلر هستند، اما از نظر فضای نصب شاسی چیلر با محدودیت مواجه‌اند.

چیلر فلادد (فلودد) و استفاده بهینه از سیال مبرد

خرید چیلر فلادد (فلودد) گزینه‌ای اقتصادی و روزآمد

در چیلر فلادد به دلیل اینکه کویل‌های اواپراتور درون مبرد قرار می‌گیرند، مایع مبرد به صورت کامل سطح تبادل حرارتی را پوشش می‌دهد.

یکی از چالش‌های موجود در تولید چیلرهای Direct عدم توزیع متوازن مبرد در تمام کویل‌ها یا لوله‌های اواپراتور است، این مسأله به این معناست که به دلیل توزیع نابرابر سیال مبرد درون کویل‌های اواپراتور پوسته لوله، امکان دارد، تعدادی از لوله‌ها به درستی در معرض سیال مبرد قرار نگیرد و سطح تبادل حرارتی به صورت کامل پوشش داده نشود.

اما در چیلر فلادد یا فلودد با چنین مشکلی روبه‌رو نیستیم، در این نوع چیلر به دلیل اینکه کویل‌های اواپراتور درون مبرد قرار می‌گیرند، مایع مبرد به صورت کامل سطح تبادل حرارتی را پوشش می‌دهد.

چیلر فلادد (فلودد) و عدم بروز مشکل در صورت کاهش دبی آب

با توجه به طراحی و ساخت چیلرهای خشک یا مستقیم و عبور آب از قسمت پوسته اواپراتور چیلر، این نوع چیلرها در مواجهه با کاهش دبی آب بسیار حساسند و در صورت بروز این اتفاق ضریب انتقال حرارت چیلر به طرز محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد.

اما در چیلر فلادد (فلودد) به دلیل انتقال آب از داخل لوله‌ها، کاهش دبی آب، تأثیر چندانی بر کیفیت ضریب انتقال حرارت نخواهد داشت.

چیلر فلادد (فلودد) گران یا مقرون به صرفه

با توجه به توضیحاتی که در قالب این مقاله درباره‌ی مزایای خرید چیلر فلادد (فلودد) ارائه شد، مشخص می‌شود که علی‌رغم افزایش قیمت 5 تا 10 درصدی چیلرهای فلادد (فلودد)، اما به دلیل اینکه انتخاب چیلر فلادد در وهله‌ی اول با صرفه‌جویی 15 تا 20 درصدی در هزینه‌های برق همراه است و علاوه بر این مسأله با نصب چیلر فلادد راندمان چیلر افزایش پیدا می‌کند و نیاز به فضای بیشتر در چیلرهای با ظرفیت بالا نیز برطرف می‌شود.

بنابراین شاید قیمت چیلر فلادد در کوتاه مدت در مقایسه با چیلرهای معمولی، گران‌تر به نظر برسد، اما تهیه چیلر فلادد (فلودد) در میان مدت و بلند مدت برای سازندگان و مصرف‌کنندگان مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

شرکت مبنا پیشگام در تولید چیلرهای فلادد (فلودد)

شرکت مبنا تولیدکننده‌ی بویلرهای چگالشی، فن‌کویل، هواساز، روفتاپ پکیج و چیلر تراکمی Direct یا چیلر فلادد (فلودد) با برند راتا به گواه پروژه‌های متعدد اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی، از جمله تولیدکنندگان پیشرو در زمینه‌ی تولید چیلرهای تراکمی با ظرفیت بالا در انواع مختلف چیلر مستقیم، چیلر فلادد، چیلر اینورتر و … محسوب می‌شود.

برای مشاوره فنی، استعلام قیمت و خرید چیلر فلادد (فلودد) با واحد فروش شرکت مبنا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *