boiler of Rata

شرکت مبنا با نزدیك به 20 سال سابقه در زمینه ارایه، نصب و خدمات مهندسی بویلرهای چگالشی در كشور و سابقه اجرای بیش از 3000 پروژه اجرا شده در سراسر كشور تخصص و تجربه خود را در زمینه نصب و راه‌اندازی بویلرهای چگالشی به اثبات رسانده است. تولید دیگ چگالشی راتا در ایران، گام دیگری در راستای تحقق اهداف گروه مبنا است. طراحی یكپارچه راتا توسط گروه مبنا و با همكاری تیم مهندسی آلمانی انجام شده و با بالاترین كیفیت روز دنیا در ایران تولید می‌شود.  برای اطلاع از میزان گارانتی و خدمات پس از فروش بویلرهای چگالشی راتا، با کارشناسان مبنا تماس بگیرید:

تلفن: 02191001540

لیست قیمت بویلر

بویلر چگالشی چیست؟

دیگ یا بویلر boiler یک تجهیز تاسیساتی است که وظیفه ی آن گرم کردن یک سیال می باشد .دیگ هایی که برای مصارف خانگی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند از نوع آب گرم می باشد. ظرفیت آن بیانگر مقدار انرژی حرارتی است که به آب منتقل می شود. در دیگ های غیر چگالشی گازهای حاصل از احتراق پس از گرم نمودن آبِ در گردشِ سیستم، با دمای بالا از طریق دودکش به محیط خارج تخلیه می گردد. تخلیه گازهای حاصل از احتراق با دمای بالا، تلفات شدید انرژی را به ساختمان تحمیل می نماید. علاوه بر این، تنظیم نسبت سوخت به هوا در این دیگ ها با مشکلات فراوانی همراه بوده و بر این اساس، گاز مصرفی جهت تامین بار حرارتی ساختمان افزایش می یابد.  راندمان فوق العاده بالای دیگ های چگالشی (کارآیی حدود۱۱۰ % ) از مهترین مزایای بهره گیری از این تجهیزات می باشد. گازهای حاصل از احتراق با دمای حدود ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد به محیط تخلیه می گردد که بدین ترتیب حداکثر استفاده از حرارت موجود امکان پذیر می گردد. همچنین دریافت گرمای نهان حاصل از چگالش گازهای احتراقی از دیگر نقاط تامین حرارت مورد نیاز سیستم است.

مرتبط با همین مطلب
داکت اسپلیت
بویلر چگالشی راتا
بویلر چگالشی راتا
بویلر چگالشی راتا

دیگ چگالشی چیست؟ و چگالش در دیگ چگونه اتفاق می افتد؟

در یک دیگ معمولی (منظور دیگ آب گرم فایر تیوب می باشد) با احتراق سوخت گاز های داغ تولید می شود که با گذشتن از مبدل حرارتی بیشتر این انرژی به آب منتقل می شود، که باعث بالا رفتن دمای آب می شود. بخار آب نیز یکی از گاز های داغ تولید شده در فرآیند احتراق است، که نتیجه ترکیب هیدروژن با اکسیژن می باشد. اما دیگ های چگالشی (کندانسینگ بویلر)، حرارتی ایجاد شده توسط گازهای داغ اگزاست که تلف می شوند را جذب می کند، در ادامه بخار آب موجود در گازهای خروجی محصول احتراق ، با از دست دادن گرمای نهان تبخیر به آب مایع (یا به اصطلاح به کندانس) تبدیل می شود و این گرمای نهان نیز به آب داده می شود که این عمل اضافی بازدهی دیگ را تا ۱۰- ۱۲% بالا می برد. در حقیقت بخار آب یکی از محصولات احتراق است که در دیگ های معمولی در دمای بالا از دودکش خارج می شود. اما در دیگ ها یا پکیج های چگالشی با استفاده ی مجدد از گاز های اگزاست دما بالا جهت پیشگرم کردن هوای ورودی به دیگ ، دمای گاز های اگزاست تا ۶۰ درجه سانتیگراد پایین آورده می شود که این کاهش دما سبب تبدیل بخار آب موجود در دودهای اگزاست به حالت مایع می گردد به این پدیده کندانس گفته می شود. دیگ هایی که از این تکنولوژی استفاده می کنند به دبگ های چگالشی یا کندانس معروف هستند

مرتبط با همین مطلب
چیلر آب خنک
مزیت های دیگ های چگالشی

راندمان بالای حرارتی و جنبه های مثبت زیست محیطی پکیج های چگالشی، قابلیت تغییر ظرفیت، کنترل پذیری وکاهش میزان فضای اشغال شده در موتورخانه، سهولت در نصب و راه اندازی، تسهیل تعمیر و نگهداری، کاهش هزینه های جاری ساختمان و همچنین کاهش میزان سر و صدا از ویژگیهای مهم پکیجهای چگالشی می باشند.

راندمان بالا

تولید با تکنولوژی قدیمی موتورخانه ها که موارد مربوط به صرفه جویی انرژی در آنها لحاظ نشده، مناسب نبودن عایق بندی دیگ، وجود رسوب در داخل پره ها و عدم تناسب ظرفیت حرارتی دیگ با مشعل از عوامل پایین بودن راندمان سیستم سنتی می باشد که در طراحی پکیج های چگالشی مرکزی این موارد اصلاح گردیده است. از دیگر پیامدهای این احتراق ناقص و مکش نامناسب دودکش، تولید دوده و ورود آن به ساختمان میباشد. در پکیج های چگالشی، میزان مصرف سوخت در قیاس با بویلرهای معمولی بسیار کمتر می باشد که سبب کاهش هزینه های پرداختی انرژی ساختمان می گردد.

قابلیت تغییر ظرفیت و کنترل پذیری

می توان در ساعات عدم استفاده از ساختمان با کم کردن بار حرارتی سیستم موتورخانه، به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی نمود. پکیج های چگالشی ،با قابلیت تغییر ظرفیت از ۱۷ %تا ۱۰۰ % توان کارکردی وبا توجه به نوع مشعل خود که از جنس الیاف فلزی هستند و بصورت تشعشعی کار می کنند، جهت افزایش کارایی و امکان مدولاسیون بیشتر و همچنین کاهش صدا و آلودگی های صوتی دیگ ها خواهد شد.

مشعل با کارکرد تشعشعی

مشعل تشعشعی از جنس الیاف فلزی با قابلیت پخش یکنواخت شعله و افزایش امکان مدولاسیون (کارکرد مدولار ۱۷ تا ۱۰۰ درصد) افزایش کارایی و کاهش NOX از مشعل های پرمیکس استوانه ای استفاده می شود.

مرتبط با همین مطلب
هواساز
سیستم کنترلی پیشرفته و هوشمند دیگ های چگالشی:

این فرآیند به صورت کاملا اتوماتیک انجام می گردد. درحالی که در بویلرهای متداول مورد استقاده قابلیت تغییر ظرفیت کارکرد را نداشته و بدین ترتیب استهلاک دستگاه و مصرف بالای انرژی به وقوع می پیوندد. مجهز بودن دیگ های چگالشی به سیستم کنترل هوشمند محیطی با برنامه ریزی کامل، میتوان صرفه جویی مضاعفی در مصرف انرژی ساختمان، علاوه بر راندمان بالای آن داشت.

کاهش میزان فضای اشغال شده در موتورخانه

کوچک بودن ابعاد و پایین بودن وزن دیگ چگالشی از جمله مزایای این سیستم می باشد که سبب کاهش هزینه های حمل و نقل و نصب می گردد. این سیستم در زمان نصب به فونداسیون نیازی نداشته و قابلیت جانمایی درمجاورت دیوار را دارد.

سهولت در نصب و راه اندازی

باتوجه به اینکه تمامی اتصالات دیگ های چگالشی در بالای تجهیز واقع شده اند، فرآیند لوله کشی واتصال آن به پکیج با سهولت انجام می گیرد. تسهیل تعمیر و نگهداری دیگ های چگالشی اصطلاحا MAINTENANCE FREE هستند یا بعبارت دیگر نیاز چندانی به تعمیر و نگهداری ندارند.