روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع ، واحد اقتصادی کوچک یا متوسط ، SME ، صنایع کوچک و متوسط
تعداد نظرات :0
آنچه در این مقاله میخوانید ..

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

صنایع کوچک اهمیت غیر قابل انکاری در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور دارند، به همین دلیل نیز در ایران علاوه بر روز جهانی صنایع کوچک که همزمان با 30 آگوست گرامی داشته می‌شود، 21 امرداد هر سال را نیز به نام روز ملی صنایع کوچک نام‌گذاری کرده‌اند.

صرف نظر از اینکه بسیاری از فعالان حوزه‌ی صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع ممکن است از نظر مقیاس و ظرفیت واحد تولیدی یا بازرگانی خود در دسته‌ی صنایع کوچک، دسته‌بندی شوند، هر واحد اقتصادی کوچک یا متوسطی که در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی با عنوان SME مشخص می‌شود، نیز می‌تواند در مسیر تبدیل شدن به بنگاه اقتصادی سودآورتر از مزایای دسترسی به امکانات صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع بهره‌مند شوند.

صنایع کوچک همیشه بیشترین حساسیت را در زمینه‌ی مدیریت بودجه به خرج می‌دهند و هر واحد اقتصادی کوچکی که منابع محدود موجود را در بخش‌های پربازده‌تری سرمایه‌گذاری کند، در این بازار اقتصادی بسیار رقابتی، موفق‌تر عمل خواهد کرد.

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

صنایع کوچک و صرفه‌جویی در انرژی

تأسیسات و سرمایش و گرمایش، از جمله ردیف‌های مهم بودجه‌ای در جدول اکسل هزینه‌کرد صنایع کوچک محسوب می‌شوند و صرفه‌جویی در این بخش، نقش قابل توجهی در مدیریت بودجه انواع مختلف صنایع کوچک ایفا می‌کند، به دلیل اهمیت همین مسأله و به بهانه 21 امرداد که مصادف شده است با روز ملی صنایع کوچک، در این مطلب از نکات و آموزه‌هایی سخن خواهیم گفت که با اینکه ممکن است ساده باشند، اما نقش قابل توجهی در صرفه‌جویی در هزینه‌های سرمایشی و گرمایشی بنگاه‌های کوچک اقتصادی ایفا می‌کنند.

سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع، یکی از مهم‌ترین ابزارها برای ارتقای رفاه حال کارکنان و مشتریان هر بنگاه اقتصادی کوچکی به حساب می‌آید.

اما این مزیت ممکن است متناسب با وسعت فضا و تعداد کارکنان و مشتریان هر واحد اقتصادی هزینه‌های زیادی را نیز برای مدیریت مجموعه به همراه داشته باشد. راهکارهای متنوعی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تجهیزات برودتی و حرارتی وجود دارند که خیلی از آن‌ها با اینکه ممکن است بسیار ساده به نظر برسند، تأثیر قابل توجهی در کاهش هزینه‌های صرف شده برای گرمایش و سرمایش سازمان خواهند داشت.

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

صنایع کوچک و صرفه‌جویی در هزینه‌های سرمایش و گرمایش ساختمان

برای اینکه تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در دفتر کار یا کارگاه تولیدی هر بنگاه اقتصادی با صرف کم‌ترین میزان انرژی و هزینه، بالاترین بازده و کارآیی را داشته باشد، می‌توان نکات زیر را در محل کار پیاده‎سازی و اجرا کرد.

  1. تنظیم دمای ساختمان روی 18 درجه‌ی ساتنتیگراد در زمستان و 25 درجه در فصل تابستان
  2. استفاده از پنجره‌های 2 و 3 جداره، همراه با پوشش بازتاب‌دهنده و پرده‌هایی با قابلیت انعکاس نور خورشید برای هر اتاق
  3. آموزش کارکنان سازمان به منظور خاموش کردن روشنایی‌‌ها و هر وسیله‌ی پخت و پز اضافه‌ای که در فصول گرم سال، ممکن است در روند سرمایش فضا اختلال ایجاد کند.
  4. استفاده از ترموستات هوشمند، برای تأسیسات سرمایشی و گرمایشی مجهز به قابلیت ست پوینت تا دستگاه‌ با رسیدن به نقطه تنظیمی مورد نظر، به صورت خودکار خاموش شود.
  5. انتخاب و نصب سیستم تهویه مطبوع متناسب با وسعت و نیازمندی‌های محل کار تا خرید سیستم تهویه مطبوع و پرداخت هزینه برای آن، بیشترین کارآیی محیطی را به همراه داشته باشد.
  6. کشیدن پرده‌های پنجره‌های نمای جنوبی ساختمان هنگام طلوع خورشید در صبح و پنجره‌های نمای شمالی هنگام غروب خورشید در بعدازظهر
  7. خرید سیستم‌های تهویه مطبوع مجهز به کمپرسورهای اینورتر به منظور صرفه‌جویی در انرژی و هزینه‌های جاری
  8. مراقبت و نگهداری از سیستم‌های تهویه مطبوع سازمان با انجام بازدیدها و سرویس‌های دوره‌ای زیر نظر کارشناسان و متخصصان با تجربه
  9. انتخاب شرکت‌های تهویه مطبوع و تأسیساتی معتبر با گزینه‌های متنوع پشتیبانی و خدمات پس از فروش به منظور دسترسی به خدمات لازم و ضروری در زمان مقتضی

روز ملی صنایع کوچک و صنعت تأسیسات و تهویه مطبوع

شرکت مبنا محصولات و راهکارهای متنوعی را برای استفاده توسط صنایع کوچک و متوسط ارائه می‌کند، برای اطلاع از شرایط خرید بویلر، چیلر، فن کویل، هواساز و داکت اسپلیت در مدل‌ها و ظرفیت‌های متنوع و همچنین آشنایی بیشتر با خدمات هوشمندسازی و BMS مبنا با بخش فروش و بازاریابی شرکت مبنا تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *