نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا خرید داکت اسپلیت
تعداد نظرات :0
آنچه در این مقاله میخوانید ..

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی

نصب داکت اسپلیت نیازمند جانمایی دو قسمت اصلی این سیستم تهویه مطبوع در ساختمان است، یونیت داخلی و یونیت خارجی، دو بخش اصلی هر دستگاه هستند که هنگام نصب داکت اسپلیت، عموما یکی در داخل ساختمان و دیگری در محیط خارجی نصب می‌شوند.

در واقع علت انتخاب نامگذاری یونیت داخلی و خارجی برای این دو بخش نیز، اشاره به همین مورد است. البته نصب داکت اسپلیت با توجه به محل قرارگیری یونیت‌های داخلی و خارجی آن با چالش‌هایی همراه است، مشکلاتی که گاهی اوقات خرید داکت اسپلیت برای یک پروژه‌ی ساختمانی را به گزینه‌ای دور از ذهن تبدیل می‌کند.

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا خرید داکت اسپلیت

نصب داکت اسپلیت در پروژه‌های چندین واحدی

یکی از ویژگی‌های پروژه‌های چندین واحدی، بلند مرتبه‌سازی ساختمان‌ها در این پروژه‌ها است. همین بلند مرتبگی ساختمان است که نصب داکت اسپلیت را با مشکل روبه‌رو می‌کند. چرا که در پروژه‌های کم واحد و کم‌طبقه، به سادگی می‌توان برای جانمایی یونیت خارجی سراغ پشت بام خانه رفت و از این قسمت، تقریبا بدون مشکل خاصی، سیکل تبرید را میان یونیت داخلی در هر واحد با یونیت خارجی داکت اسپلیت در پشت بام برقرار کرد.

اما زمانی که به دلیل تعداد طبقات زیاد ساختمان، میزان فاصله‌ی پشت بام از سطح زمین افزایش چشمگیری پیدا می‌کند، دیگر نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت در پشت بام نه مقرون به صرفه است، نه عملی.

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا خرید داکت اسپلیت

مشکل نصب داکت اسپلیت در ساختمان‌های بلند مرتبه و جانمایی یونیت خارجی

به همین دلیل است که بسیاری از متقاضیان خرید داکت اسپلیت قید استفاده از این دستگاه را در پروژه‌های چندین واحدی می‌زنند و به سراغ خرید چیلر یا خرید فن کویل می‌روند، در صورتی که ممکن است هزینه‌ی نهایی خرید هر کدام از این سیستم‌های تهویه مطبوع از خرید داکت اسپلیت بیشتر شود.

با این توصیفات آیا راهکاری برای خرید و نصب داکت اسپلیت در ساختمان‌های چند مرتبه وجود دارد؟

داکت اسپلیت سقفی راتا راهکار نوین مبنا

داکت اسپلیت راتا تولید شرکت مبنا با نوآوری جدید در قسمت یونیت خارجی، این امکان را برای سازندگان و مهندسان مکانیک و تأسیسات فراهم کرده است تا متناسب با نیازمندی پروژه خود، برای نصب داکت اسپلیت خود دست به انتخاب بزنند.

داکت اسپلیت جدید راتا تولید شرکت مبنا مانند داکت اسپلیت‌های رایج از دو قسمت و از دو یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده است، با این تفاوت که یونیت خارجی این محصول جدید، به صورت سقفی و توکار قابل نصب در سقف بالکن یا سقف فضایی از خانه است که راهی به فضای بیرونی داشته باشد.

در واقع یونیت خارجی داکت اسپلیت سقفی توکار راتا در دیوارهای بیرونی ساختمان، زیر سقف‌هایی که به سمت بیرون راه دارند، قابل نصب و راه‌اندازی است.

تکنولوژی یونیت خارجی سقفی داکت اسپلیت راتا با مکش هوا از سمت پایین و پرتاب آن به بیرون، کار می‌کند، به این ترتیب حتی وقتی که یونیت خارجی دستگاه به صورت سقفی در بالکن ساختمان تعبیه می‌شود، فضای بالکن به صورت کامل، حتی در فصل تابستان نیز قابل استفاده است، چرا که هوای گرم از قسمت فوقانی فضا به سمت بیرون هدایت می‌شود و ساکنان را آزار نمی‌دهد.

اما با نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت‌های معمولی در بالکن ساختمان به خصوص در فصل تابستان به دلیل پرتاب مداوم باد داغ، دیگر این فضا قابل استفاده نیست.

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا خرید داکت اسپلیت

نصب داکت اسپلیت سقفی راتا و تقویت نورگیر ساختمان

نصب داکت اسپلیت سقفی در بالکن یا فضای داخلی خانه به صورت توکار، نه تنها مشکل اشغال فضای معماری را از میان بر می‌دارد، بلکه از کور شدن پنجره‌های نورگیر و آفتابگیر واحد هم جلوگیری می‌کند، همان موردی که در فضاهای شهری متراکم امروزی ارزش ملک را نزد متقاضیان دوچندان می‌کند.

برای مثال در ساختمان‌هایی که ارتفاع بالکن 2.5 متر است، در صورت نصب داکت اسپلیت سقفی راتا، به راحتی تا 2 متر از این فضا در دسترس و قابل استفاده خواهد بود.

سقفی و توکار بودن یونیت خارجی داکت اسپلیت جدید راتا، باعث شده است تا ارتفاع یونیت خارجی کاهش قابل توجهی پیدا کند، مسأله‌ای که نصب داکت اسپلیت جدید راتا را در محیط‌های مختلف، به یکی از بهترین گزینه‌ها تبدیل کرده است.

ویژگی‌ها و مشخصات فنی داکت اسپلیت سقفی توکار راتا تولید شرکت مبنا

  • دارای محفظه‌ی دوجداره‌ برای یونیت خارجی دستگاه
  • امکان خارج کردن سینی فن و سینی کمپرسور
  • انجام تمام سرویس‌های مراقبت و نگهداری دستگاه از قسمت پایین دستگاه
  • قابل سفارش در ابعاد 78×50×1
  • مجهز به 4 ردیف کویل کندانسور
  • مجهز به فناوری air cooling

نصب داکت اسپلیت با یونیت خارجی سقفی راهکار جدید مبنا خرید داکت اسپلیت

خرید و نصب داکت اسپلیت سقفی توکار راتا تولید شرکت مبنا

برای خرید و نصب داکت اسپلیت سقفی توکار راتا و اطلاع از سایر ویژگی‌های این محصول جدید، با واحد فروش و بازاریابی شرکت مبنا تماس بگیرید و از مشاوره‌ی فنی کارشناسان مبنا برای خرید بهترین سیستم تهویه مطبوع متناسب با نیازمندی پروژه‌ی ساختمانی خود بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *