خرید فن کویل برای سبزترین برج‌های جهان

خرید فن کویل برای سبزترین برج‌های جهان

خرید فن کویل
تعداد نظرات :0
آنچه در این مقاله میخوانید ..

خرید فن کویل برای سبزترین برج‌های جهان

خرید فن کویل نیاز پروژه‌های ساختمانی است که از سیستم‌های گرمایش و سرمایش مرکزی استفاده می‌کنند، احتمالا یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های معماری که خرید فن کویل را برای بخش تأسیسات در دستور کار داشته است، برج جنگل عمودی میلان یا Bosco Verticale در شهر میلان کشور ایتالیا است.

خرید فن کویل

طراحی برج جنگل عمودی میلان به گونه‌ای است که هر کدام از 113 واحد ساختمان‌های این برج‌ها به بالکن یا تراسی دسترسی دارند.

برج جنگل عمودی میلان متشکل از دو ساختمان مجزا با ارتفاع 80 و 112 متری است که نمای هر کدام از این ساختمان‌ها با بیش از 21000 پوشش گیاهی تزئین شده است و 113 واحد برج جنگل عمودی میلان پذیرای حدود 300 نفراند. طراحی برج جنگل عمودی میلان به گونه‌ای است که هر کدام از 113 واحد ساختمان‌های این برج‌ها به بالکن یا تراسی دسترسی دارند.

خرید فن کویل برای سبزترین برج‌های جهان

برج جنگل عمودی میلان معادل 20000 متر مربع فضای سبز، در پالایش هوای محیط نقش دارد.

با وجود خرید فن کویل سابیانا در برج جنگل عمودی میلان، تراس یا بالکن‌های این مجتمع 113 واحدی، قابلیت کاشت و نگهداری حدود 800 درخت با ارتفاع 3 تا 9 متر، 11000 شاخه گل و گیاه و 5000 درختچه را دارند، به عبارت دیگر برج جنگل عمودی میلان، برج‌های مسکونی هستند که با اینکه سرمایش و گرمایش آن‌ها با خرید فن کویل تأمین شده است، اما خود به تنهایی معادل 20000 متر مربع فضای سبز، در پالایش هوای محیط نقش دارد.

مهندسان معمار برج جنگل عمودی میلان یا Bosco Verticale با خرید فن کویل سابیانا و نصب حدود 1000 دستگاه فن کویل، تأمین گرمایش و سرمایش محیطی را به این برند خوشنام ایتالیایی سپرده‌اند.

برج جنگل عمودی میلان و کاهش آلودگی صوتی

خرید فن کویل

برای تأمین برق مورد نیاز برج سبز میلان از انرژی تجدیدپذیر خورشید، استفاده شده است.

استفاده از فضای سبز در برج‌های دوقلوی میلان، نه تنها در پالایش هوای محیط مؤثر است، بلکه پوشش عظیم این ساختمان‌ها در جلوگیری از ورود آلودگی‌های صوتی به واحدها نیز نقش بازی می‌کنند. نکته‌ی جذاب دیگر در مورد برج‌های سبز دوقلوی میلان این مسأله است که این ساختمان‌ها به نوبه‌ی خود ساختمان انرژی صفر نیز محسوب می‌شوند، چرا که برای تأمین برق مورد نیاز این ساختمان‌ها از انرژی تجدیدپذیر خورشید، استفاده شده است و چند هزار گل، گیاه و درخت این ساختمان با استفاده از پسماند، آبیاری می‌شوند.

با این توضیح خرید فن کویل برای این برج‌های سرسبز به این معناست که برای تأمین برق این فن کویل‌ها نیز انرژی خورشیدی استفاده شده است.

خرید فن کویل برای برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی ساختمان بلند در سال 2014

خرید فن کویل

در سال 2014 برج‌های دو قلوی میلان Bosco Verticale از میان 800 ساختمان دیگر به عنوان ساختمان بلند مرتبه سال انتخاب شد.

جایزه‌ی بین‌المللی ساختمان بلند که از سال 2003 میلادی به همت موزه‌ی معماری فرانکفورت، شهرداری فرانکفورت و بانک داکا بنیان گذاشته شده است، هر دو سال یک بار به بررسی و انتخاب برجسته‌ترین ساختمان‌های بلندمرتبه در سطح جهان می‌پردازد.

این جایزه که به ساختمان‌هایی با ارتفاع 100 متر به بالا تعلق می‌گیرد، ویژگی‌هایی چون پایداری، طراحی، مدیریت فضا و ادغام در فضای شهری را مد نظر قرار می‌دهد، در سال 2014 نیز با بررسی این موارد، برج‌های دو قلوی میلان Bosco Verticale از میان 800 ساختمان دیگر به عنوان ساختمان بلند مرتبه سال انتخاب شد.

خرید فن کویل

داوران این جایزه در تقدیر از برج جنگل عمودی ایتالیا این ساختمان را به عنوان نمادی از نیاز انسان برای برقراری ارتباط با طبیعت تفسیر کرده‌اند.

داوران این جایزه در تقدیر از برج جنگل عمودی ایتالیا این ساختمان را به عنوان نمادی از نیاز انسان برای برقراری ارتباط با طبیعت تفسیر کردند و عقیده داشتند طراحی چنین ساختمان‌های منحصربفردی به ترکیب بیشتر فضای شهری کشورهای اروپایی با طبیعت (چه به صورت افقی یا عمودی) کمک خواهد کرد.

مجتمع تجاری- اداری مگاپارس در منطقه 7 تهران از جمله نمونه‌های مشابه برج‌های سبز در شهر تهران است که در طراحی و ساخت آن تلاش شده است تا کاشت و بهره‌برداری از نزدیک به یک هکتار فضای سبز در نظر گرفته شود. شرکت مبنا نیز همانند همکار بین‌المللی خود شرکت سابیانا که برای خرید فن کویل در پروژه‌ی برج جنگل عمودی میلان انتخاب شد. گزینه‌ی مورد اعتماد سازندگان مجتمع تجاری- اداری مگاپارس برای خرید فن کویل شرکت مبنا و محصولات متنوع این شرکت تولیدکننده‌ی تجهیزات تهویه مطبوع و تأسیسات بوده است.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های فنی و مهندسی پروژه‌ی معماری مگاپارس به مقاله مرتبط با این پروژه در وب‌سایت شرکت مبنا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *