بویلرهای چگالشی چند مداره

گروه مبنا با تكيه بر دانش مهندسی و سال‌ها تجربه در زمينه بويلرهای چگالشی، بويلرهای چندمداره را طراحی و توليد كرده‌است. طراحی بويلرهای muilti-circuit به گونه‌ای است كه از چند مدار مستقل گرمایشی به ظرفيت‌های مختلف تشكيل شده‌است. عملکرد هر مدار تاثیری بر سایر مدارها ندارد. بنابراین در صورت بروز مشکل در هر يك از مدارها، تنها بخشی از ظرفيت بویلر از مدار خارج می­‌شود. مزيت اين بويلرها در مقايسه با ساير مدل‌های مشابه، استفاده از چند مدار كاملا مستقل گرمايشی شامل ديگ و مشعل است. هر يك از اين مدارها به طور جداگانه می‌تواند بخشی از نياز گرمايشی ساختمان را تامين نمايد.

ديگ اين بویلرهای چگالشی، به صورت سكشنال و از جنس آلیاژ آلومینیوم-سيليكون است. اين ديگ همراه با سیستم احتراق به صورت یکپارچه ارائه می­‌شود و نیاز به تهیه مشعل جداگانه ندارد. دستگاه بدون لرزش و صدا بوده و با توجه به وزن بسیار کم (50 درصد کمتر نسبت به ساير بويلرهای چگالشی) امکان نصب بدون فنداسیون حتی روی بام وجود دارد. از طرفی امكان حمل و نصب اجزاء دستگاه به صورت ماژولار و جداگانه وجوداد دارد. اين امر سبب سهولت جابجایی و نصب دستگاه در ساختمان می‌شود.

عملكرد دستگاه به صورت مدولار بوده و متناسب با نياز ساختمان و بسته به تعداد مدار گرمایشی می‌تواند از 4 تا 100% ظرفيت به صورت خطی و پيوسته تغيير ‌كند. دستگاه مجهز به سيستم مديريت هوشمند موتورخانه همراه با سيستم جبران‌ساز محيطي است. امكان اتصال به انواع سيستم‌های مديريت ساختمان(BMS) وجود دارد.

در حال حاضر امكان توليد بويلرهای چندمداره (multi-circuit) گروه مبنا تا تامين ظرفيت بيش از 2 مگاوات در يك بدنه وجود دارد. تصاوير زير توليد بويلرهای چگالشی چندمداره توليد شركت مبنا را نشان می‌دهد.