چیلر اسکرو راتا

شرکت مبنا، چیلرهای خود را با نام تجاری راتا به بازار عرضه می نماید. چیلر تراکمی اسکرو راتا یکی از انواع تولیدات شرکت مبنا است که با توجه به نام آن برای خنک نمودن مورد استفاده قرار می گیرد. چیلر تراکمی اسکرو راتا مانند دیگر دستگاه های تبرید دارای چهارقطعه اصلی کمپرسور اسکرو، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور می باشد. در چیلر، استفاده از کمپرسور اسکرو، فشار مبرد را به اندازه دمای کندانس بالا میبرد؛ کندانسور گاز فوق داغ به مایع اشباع تبدیل میگردد و در شیر انبساط به فشار پایین آورده شده و بنابراین دما نیز به تناسب با فشار افت می کند. با ورود مبرد به اواپراتور چیلر اسکرو راتا با توجه به فشار اواپراتور و دمای اب، مبرد به صورت بخار فوق گرم تبخیر شده و دوباره وارد کمپرسور اسکرو می گردد. چیلرهای تراکمی اسکرو راتا به دو دسته چیلر اسکرو هواخنک و چیلر اسکرو آب خنک تقسیم می شوند.

چیلر اسکرو راتا
کمپرسور اسکرو

ویژگیهای چیلر هواخنک اسکرو راتا

  • این کمپرسورها برای چیلر با ظرفیت ۶۰-۸۰۰ تن تبرید مورد استفاده قرار می­گردد.
  • بازده آن بالاتر از چیلرهای کمپرسورهای سیلندر پیستونی می­باشد .
  • دارای دو روتور نر و ماده می­باشد، که با چرخش آنها مبرد متراکم می گردد.
کمپرسور

تفاوت چیلر اسکرو و اسکرال

عمده تفاوت کمپرسور اسکرال راتا و چیلر اسکرو راتا در نوع ساخت و ظرفیت های تولیدی آن ها می باشد. کمپرسور اسکرال راتا یا کمپرسور حلزونی راتا دارای ظرفیت پایین تری نسبت به کمپرسوراسکرو راتا می باشد. معمولا در چیلرهایی که کمپرسور اسکرال دارند به علت همین ظرفیت پایین به منظور دستیابی به ظرفیت های بالا ، دارای چند کمپرسور هستند. در چیلر اسکرال راتا معمولا از یک تا هشت کمپرسور متداول می باشد. از نظر تعمیر و نگه داری کمپرسور اسکرال  معمولا کمپرسورهای غیر قابل تعمیر می باشند و در صورت از کار افتادن ، کمپرسور باید تعویض گردد. البته در سیستم های چیلر اسکرال نوین، در صورت خرابی یک کمپرسور، باقی کمپرسورها همچنان در حال کار باقی می مانند و این می تواند یکی دیگر از مزیت های این چیلرها باشد. با عنایت به این موضوع چیلر اسکرال در نگه اول، گزینه ضعیفتری به نظر می رسد ولی با توجه به عملکرد دومینویی خود، میتواند گزینه ی بسیار منطقی و مقرون به صرفه ای به لحاظ مصرف و استهلاک در تعمیر و نگهداری باشد.

قطعات کم استهلاک

کمپرسور اسکرو دارای قطعات کمتر مکانیکی میباشد و دارای ظرفیت های بالایی میباشد. یک کمپرسوراسکرو می تواند به تنهایی ظرفیتی به اندازه ۴۰۰ تن تبرید را به دارا میباشد. این مزیت باعث کاهش استهلاک و هزینه اولیه تامین کمپرسور اسکرو میگردد. با این وجود شرکت خدمات پس از فروش مبنا، یکی از مزایای خرید محصولات راتا می باشد چرا که در عمده ی شهرهای بزرگ ایران دارای سرویسهای پس از فروش می باشد.

محافظت هوشمند

در چیلر تراکمی اسکرو راتا در مقایسه با چیلر تراکمی سیلندر پیستونی راتا، دارای جریان مبرد یکنواخت میباشد. این جریان یکنواخت از تجهیزاتی مانند لرزه گیر بی نیاز میباشد. از جمله تجهیزات کنترلی نصب شده بر روی کمپرسور اسکرو راتا، محافظ دمای دیسشارژ هر کمپرسور با ۴ سنسور PTC نصب شده بر روی کمپرسور می باشد که شامل ۳ سنسور بر روی سیم پیچ موتور و یکی در خط دیسشارژ روغن میباشد. سنسورهای PTC نصب شده در خط دیسشارژ و موتور، در صورتی که دمای سیم پیچ و یا دمای روغن افزایش یابد، باعث قطع شدن مدار برقی کمپرسور میگردد.

خود کنترلی

در کمپرسورهای اسکرو باید دور کمپرسور ساعت گرد باشد و در صورتی که دور کمپرسور برعکس گردد باعث آسیب شدید و خرد شدن روتورها میگردد. لذا کنترل دور کمپرسور بسیار مهم میباشد. در چیلرهواخنک اسکرو راتا ، از مرغوبترین کنترلرهای دور موتور استفاده می شود و به همین علت، چیلرهای هواخنک اسکرو راتا دارای بهترین استهلاک و هزینه تعمیر و نگهداری در بین چیلرهای هواخنک تولید داخل کشور، می باشند.

31 شهر

بزرگ دارای نمایندگی سرویسهای پس از فروش مبنا

نیاز به دانش فنی برای تعمیر و نگهداری

کمپرسورهای اسکرو راتا با دانش فنی بالا تولید شده اند و از این رو برای تعمیر و نگهداری به تکنسینهای کارآزموده و دوره دیده نیاز دارند. از این روی اگر انتخاب شما چیلرهای هوا خنک با کمپرسور اسکرو راتا می باشد، حتما سرویسهای پس از فروش مبنا را انتخاب کنید. این یک انتخاب نیست بلکه در میان مدت، یک ضرورت می باشد.

چیلر اسکرو راتا

چرا اسکرو

ما به شما می گوییم که چیلرهای با کمپرسور اسکرو چه مزایایی دارند.

چرخش به نفع شما

سیم پیچ کمپرسورهای اسکرو دارای سنسورهای PTC جهت مانیتور دمای سیم پیچ میباشد. در صورتی که سیم پیچ سوخته شود، هزینه تعویض سیم پیچ فابریک کمپرسور اسکرو بسیار گزاف میباشد. از این روی انتخاب نشان تجاری مهم می نماید. چیلرهای با کمپرسور اسکروی راتا، بدون بزرگنمایی، از بالاترین کیفیت مواد اولیه مصرفی تهیه شده است و این کیفیت بالای تولید، هزینه های تعمیر و نگهداری محصولات شرکت مبنا با به پایینترین در بازار بدل نموده است.

ماشین مراقبت از خود

در چیلر تراکمی کمپرسور اسکرو با توجه به حساسیت بالای آن در صورتی کوچکترین اشتباهی در محاسبات و طراحی سیستم کنترل باعث از کار افتادن کمپرسور اسکرو میگردد. یکی از این موارد، سیستم لیکویید انجکشن میباشد. در صورتی که دمای سیم پیچ و یا دیسشارژ بالاتر از حد استاندار برود باید این سیستم فعال گردیده و باعث اصلاح دما شود. نبود این سیستم می تواند هزینه های بالایی را برای چیلر هواخنک اسکروی شما به بار آورد و از این رو توصیه می کنیم با مشورت مهندسین مبنا، به انتخاب چیلر هواخنک اسکرو راتا، دارای تمامی سیستمهای مراقبتی، اقدام نمایید.

خاموش یا روشن

یکی از ویژگیهای کمپرسور اسکرو،  تعداد خاموش و روشن شدن های کمپرسور میباشد. در صورتی که تعداد خاموش روشن شدن های کمپرسور اسکرو از تعداد مجاز و طراحی شده برای این کمپرسور، بالاتر رود باعث آسیب به سیم پیچ کمپرسور اسکرو میگردد. از این رو انتخاب نوع چیلر با توجه به محیط مورد استفاده، نیاز به مشاوره مهندسی دارد. مشاورینی که مسلط به علم تولید و بهره برداری از کمپرسورهای اسکرو، بتوانند بهترین نقشه تاسیسات را برای شما امکان سنجی نمایند. از این رو است که مشورت به گروه فروش شرکت مبنا را از انتخاب نشان تجاری سرمایشی و گرمایشی، مهمتر میدانیم.

چال تعویض روغنی

در کمپرسور اسکرو به دلیل قرار گرفتن کارتر روغن در محفظه دیسشارژ و گاز داغ، دمای روغن بالا میرود. بنابراین روغن های استفاده شده در کمپرسور اسکرو، با ویسکوزیته بالا تعبیه شده اند.  این روغن ها در صورت تماس با هوا، به سرعت رطوبت هوا را جذب کرده و آلوده میشوند. از این رو هزینه تعویض روغن و شستشوی سیکل تبرید چیلربا کمپرسور اسکرو، در مقایسه با کمپرسورهای دیگر بیشتر میباشد؛ لذا تعمیر نگهداری و راه اندازی آنها باید توسط افراد با تجربه بالا با دانش فنی صورت پذیرد. اینجا است که نقش مهندسین مشاور و سرویسهای پس از فروش شرکت مبنا در راندمان چیلر تراکمی هواخنک اسکرو راتا، بیش از پیش خود می نماید.

 

چیلرهای تراکمی با کمپرسور اسکرو راتا

یک محصول منطقی و پردوام همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت مبنا که بعنوان یک راهکار مدرن سرمایشی برای سازه های نوین و زندگی امروز می باشد.

مرتبط با همین مطلب
مبنا،امروز
مشورت کنید: 02191001540