تهویه هوای بیمارستان

بسیاری از فضاهای بیمارستان منجمله اتاق‌های جراحی، اتاق های بستری،اتاق‌های اورژانس بیش از حد شلوغ، آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های MRI که تجهیزات آن باید خنک بمانند، نیاز به تجهیزاتی دارند  تا کنترل دمای عالی و کیفیت هوای فوق‌العاده را تضمین کند. بدون شک محصولا ت راتا انتخاب مناسبی برای رسیدن به این هدف می باشد.

دما، رطوبت و کیفیت هوای مطبوع برای تضمین شرایط راحت و سالم برای بیماران و کارکنان در تمام طول شبانه روز ضروری است.

یک رویکرد سیستمی جامع تضمین می کند که عملیات مراقبت های بهداشتی بدون توجه به دمای خارج از فضای بیمارستان یا در دسترس بودن منبع انرژی به خوبی اجرا می شود. برای این منظور محصولات زیر انتخاب بسیار مناسبی هستند:

  1. آیس بانک راتا
  2. چیلر راتا دارای فری کولینگ
  3. چیلر راتا دارای هیت ریکاوری

بیمارستان ها اغلب به گرمایش و سرمایش بصورت همزمان در قسمت های مختلف ساختمان نیاز دارند. چیلرهای تراکمی راتا و بویلر های چگالشی راتا می تواند نیاز به آب گرم و آب سرد را به طور همزمان برآورده کنند.  همچنین فن کویل های 4 لوله ای راتا انتخاب مناسبی برای تامین سرمایش و گرمایش در نقاط مختلف بیمارستان بصورت همزمان می باشد.

هواسازهای هایژنیک راتا که به کمک بروزترین نرم افزارها و با درنظر گرفتن بالاترین استانداردهای بیمارستانی طراحی می شوند و به کمک بهترین دستگاه ها تولید می شوند می توانند هوای فوق العاده پاک و عاری از هرگونه میکروب،ویروس و باکتری و با دمای مطلوب را برای اتاق های عمل و فضاهای بستری فراهم نمایند.

همچنین بکارگیری تکنولوژی فیلترهای الکتروستاتیک راتا که قابلیت نصب برروی فن کویل ها و وهواسازها را دارا می باشد کمک می کند تا از گردش ویروس و باکتری در بین فضاهای مختلف بیمارستان منجمله بخش بستری بیماری های واگیردار (منجمله کرونا) با بخش بستری بیماران غیر واگیر جلوگیری شود .

مرتبط با همین مطلب
فن کویل

آب سرد برای خنک کاری تجهیزات خاصی مانند اسکنرهای MRI، سرورهای تهویه مطبوع و اتاق‌های مرکز داده یا حفظ درجه حرارت و رطوبت مناسب در سردخانه برای اهداف متعدد مورد نیاز است. چیلرهای صنعتی راتا محدوده عملیاتی گسترده ای از -12 درجه سانتی گراد تا +25 درجه سانتی گراد دمای خروجی آب دارند و قابلیت اطمینان فوق العاده بالای آنها به مدیران بیمارستانها این اطمینان را می دهد که خدمت رسانی به بیماران بدون وقفه ادامه خواهد یافت.